Decertificering van modules

Per 1 juni 2023 is een aantal modules gedecertificeerd. Dat betekent dat wij bij deze modules het signaal afgeven dat er van onze kant uit geen updates meer te verwachten zijn. Vanaf de zomervakantie zijn deze modules dan ook niet meer te downloaden uit de moduledatabase.

Waarom worden modules gedecertificeerd?
Die beslissing kan genomen worden om drie redenen. Allereerst kan het zijn dat er te weinig scholen gebruikmaken van de module. Ten tweede zijn sommige modules verouderd en kunnen daardoor foutieve informatie bevatten. En ten slotte kan het zijn dat de ontwikkelaars en experts niet langer beschikbaar zijn om de module te actualiseren. Dit geldt bijvoorbeeld ook voor onderdelen waarbij gebruik gemaakt wordt van verouderde software.

Om welke modules gaat het?

  • Complexe stromen (vwo)
  • Nulenergiehuis (havo)
  • Echt of vals (vwo)
  • Overleven in het ISS (havo)
  • Levensloop van sterren (vwo)

In januari van dit jaar waren deze modules ook al gedecertificeerd:

  • Kwantumstructuur van materie (vwo)
  • Brandstof voor het leven (vwo)

Kan ik deze modules dan niet meer gebruiken?
Lidscholen kunnen gedecertificeerde lesmodules nog wel opnemen, maar dan als module in de 25% vrije ruimte. Je kunt ze ook gewoon invoeren in je PTA-overzicht in de moduledatabase. Daarnaast blijft het mogelijk een gedecertificeerde module op te vragen bij het vaksteunpunt.