Vaksteunpunten

Op diverse plaatsen in het land zijn regionale vaksteunpunten nlt opgericht. Deze steunpunten ondersteunen docenten op verschillende manieren bij het invoeren van nlt. Ze proberen zoveel mogelijk vragen van docenten te beantwoorden en geven trainingen bij enkele nlt-modules. Ieder vaksteunpunt heeft een aantal gecertificeerde modules in beheer. Welke module door welk vaksteunpunt beheerd wordt, ziet u in de module-overzichten voor havo en vwo.

De regionale vaksteunpunten nlt werken samen. De precieze activiteiten verschillen per steunpunt. Nlt-scholen kunnen zich aansluiten bij een scholennetwerk rond een van de regionale vaksteunpunten nlt. Ze kiezen daarbij zelf voor een steunpunt. Aanmelden kan door een e-mail te sturen aan het contactadres van het steunpunt.

Regionaal vaksteunpunt

Contactgegevens

Havo-modules

Vwo-Modules

Amsterdam

vaksteunpunt.beta@vu.nl
Denneman, C.K. (Kees)
<k.denneman@vu.nl>
  • Forensisch Onderzoek
  • Van Gogh onder de loep
  • Zeespiegelstijging in een Deltagebied
  • Klimaatverandering, nu het Noordpoolgebied opwarmt
  • Medicijnen van molecuul tot mens

Brabant

nlt.brabant@gmail.com
Calabretta-Jongen, S.C.H.M. (Suzanne)
<s.calabretta@fontys.nl>
Westheim, K. H. E. (Kimberly)
<khe.westheim@avans.nl>
  • Bewust overwogen biertje
  • Medische Beeldvorming
  • Fijnstof (havo-versie)
  • Rijden onder invloed
  • De mp3-speler
  • Holografie
  • Biosensoren
  • Fijnstof (vwo-versie)

Noord

Verduijn, N (Nynke)
<nynke.verduijn@hvhl.nl>
Idzenga, S. (Sieberen)
<sidzenga@gmail.com>
  • Wat zeg je?
  • Door de zoete appel heen bijten
  • Een waarheid als een koe
  • Veiliger met kaart en GIS
  • De bodem leeft
  • Waterzuivering
  • Glastuinbouw en energie
  • Van idee tot 3D
  • Bouwen op bewegende bodem
  • Meten aan melkwegstelsels
  • Maak het verschil
  • Meten en interpreteren
  • Noordzee, meer dan een plas water

Nijmegen

pucofscience@ru.nl
Thorig, M.W.H. (Marco)
<marco.thorig@ru.nl>
  • Overleven in het ISS
  • Hersenen en leren
  • Queeste naar entropie
  • Kosmische straling
  • Levensloop van sterren
  • Cybersecurity

Oost

nlt@beta-oost.nl
Wietsma, J. J. (Jan Jaap) (UT-Pre-U)
<j.j.wietsma@utwente.nl>
  • Duurzaam en niet duur/ Nulenergiehuis
  • Modelleren (havo-niveau)
  • Een Dijk van een Dijk
  • Lab on a chip
  • Leven met robots
  • Lijmen en Hechting
  • Voel je thuis
  • Ruimte voor de rivier
  • Kunstnier en membranen
  • Lab on a chip
  • Modelleren (vwo-niveau)
  • Digitale Technologie

Utrecht

u-talent@uu.nl
Dijk, A. van (Amy) <a.vandijk5@uu.nl>
Gelauff, M.N.A. (Marjolein)
<m.n.a.gelauff@uu.nl>
  • Leef met je hart
  • Moleculen in leven
  • Bewegende aarde
  • Kernfusie
  • Kijken en zien
  • Hart en vaten
  • IJs en klimaat
  • Proeven van vroeger
  • van HIV tot Aids
  • Aarde in evolutie
  • Blik op nanowereld

Wageningen

Pre.university@wur.nl
de Wit, E. (Edgar)
<edgar.dewit@wur.nl>
Duurzame ontwikkeling (schakelmodule)
  • Forensisch onderzoek (vwo)
  • De toekomst van de landbouw
  • Bioinformatica
  • Food or fuel?
  • Moleculaire gastronomie
  • Blue energy
  • Summer in the city
  • Battle of the Genes
  • Schat je risico
  • Duurzame ontwikkeling (schakelmodule)
  • CO2-opslag, zin of onzin?
  • Van Algen tot Zeewier - de duurzame burger

Zuid-Holland

ONZ@tudelft.nl
Haemers, S. (Sander) - TNW
<S.Haemers@tudelft.nl>
  • Sportprestatie
  • Spelen met digitale techniek
  • Quantum rules (in ontwikkeling)
  • Technisch ontwerpen in de Biomedische Technologie
  • Drinkwater, lekker belangrijk
  • Logistiek
  • Aardobservaties en satellieten
  • Eiwitkristallografie
  • Game of Drones
  • Kansen met Quantum